O nas

Akwarium założone z myślą o trzymaniu w nim ryb i roślin krajowych stwarza możliwość bliższego zapoznania się z podwodnym światem naszych wód. Bardzo pomocne w tym względzie jest posiadanie dodatkowego zbiornika wodnego na wolnym powietrzu.

Nasze akwarium ma tę zaletę, że możemy w nim trzymać ryby i rośliny przez cały rok, od wiosny do jesieni (tzn. przez sezon) lub jeszcze krócej, np. tylko w okresie rozwoju ikry i narybku lub do czasu zakwitnięcia rośliny błotnej. Poza tym umożliwia nam ono ciągłą obserwację ryb i roślin — w dzień, o zmroku, w nocy. Może uda nam się rozmnożyć jakąś wyjątkową trudno w hodowli rybę lub roślinę, może zachęci to nas do dalszego działania i założenia na działce lub w ogrodzie oczka wodnego z rybami i roślinami rodzimymi.

Bliższe poznanie ryb i roślin pozwoli nam na pewno rozpoznać je podczas wycieczek nad wodę. Gdy mieszkańcy naszych wód przestaną już być dla nas bezimiennymi, nasz stosunek do nich będzie inny i z pewnością dołożymy wszelkich starań, aby ochronić ich przed zniszczeniem.